Akyaka ve Alışveriş

Akyaka; yaşamsal olarak önemli bir yere sahip, en sakin turizm yörelerinden biridir.

Akyaka'nın bu sakin ortamı köy yapısında kalması sayesinde korunmuştur. Büyük tesisler, büyük eğlence alanları yoktur.

Şehre en yakın köylerden biridir diyebiliriz. En son Muğla Büyükşehir Belediye düzenlemesi ile mahalle statüsüne dönüşmüştür ancak köy olma yapısı değişmemiştir.

Bu sayede sakin turizm alanı olarak denizi ve ormanı ile eşsiz doğal güzelliğini korumaktadır.

 

Akyaka'ya gelen tatilciler apart dairelerinde kendi yemeklerini yapabilmekte ve ev alışkanlıklarını değiştirmeden bir tatil geçirebilmektedirler.

 

Gıda ve içecek ihtiyaçlarınızı temin etmek için büyük şehirlerde alıştığınız Migros – Bim – Şok markalı süper marketleri Akyaka’da da bulabilirsiniz.  Sahile inen yol üzerinde Migros Expres, sahil meydanında Şok olmak üzere, Yaz ayları gece saat 22.00'ye kadar açık olan marketlerden gıda ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca gece saat 02 .00’ye kadar hizmet veren irili ufaklı birçok marketten alışveriş yapabilirsiniz.

 

Çarşamba günü sabah erken saatlerde Akyaka halk pazarı kurulmaktadır. Yörenin çiftçi üreticilerinin taze olarak getirdikleri sebze, meyveleri ve yöreye ait özel ürünleri de pazarda bulmanız kolay olacaktır.

 

Ayrıca cumartesi günü kurulan Gökova halk pazarında yörenin üreticilerinin getirdikleri ürünler yanında diğer yörelerin ürünlerini de bulabilirsiniz. Büyük ve kapsamlı bir pazar olan Gökova halk pazarında, gıda ihtiyaçlarınız yanında tekstil ürünleri ve yöremize ait hediyelik eşyaları da bulabilirsiniz. Sadece pazarın zenginliğini görmek için ziyaret eden yerli ve yabancı turistler bulunmaktadır.  Siz de beğenecek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz.

 

Akyaka'da tüm faturalarınızı ödeyebilecek fatura merkezi bulunmaktadır.  Ayrıca Akyaka merkez göbekte bir PTT şubesi bulunmaktadır.