Akyaka’ya nasıl ulaşabilirsiniz

Akyaka; Muğla ili ve Ula İlçesine Bağlı, Gökova Körfezi’nin Eteklerine Serpilmiş Cennet Bir Beldemizdir.

Beldemiz, Muğla’ya 26 km Uzaklıktadır. Akyaka-Muğla, Muğla-Akyaka arasında saat başı ve her yarım saatte bir dolmuş seferleri mevcuttur. Dolmuşların kalkış yeri Muğla Yeni Otogarıdır.

Beldemiz, Marmaris’e 36 km Uzaklıktadır. Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında Sabah Saat 10.00′da ve Akşam Saat 18.00′da Akyaka minibüs durağından 2 ayrı dolmuş kalkmaktadır. Geriye dönüş olarak Marmaris’ten birinci dolmuş Akşam Saat 16.00′da İkinci dolmuş Gece Saat 23.00′da hareket edeceklerdir.

Beldemiz, Köyceğiz’e 35 km, Ortaca’ya 50 km ve Dalaman’a 60 km’dir.


Her 10 dk’da bir, üçyol mevkiinde, Muğla istikametinden gelip, Köyceyiz, Ortaca, Dalaman İstikametine giden, AYRICA; Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz istikametinden gelip Muğla istikametine giden Dolmuşlar mevcuttur.

Üçyol mevkiine Yaz aylarında her 15 dakikada bir, kış aylarında da her saat başı ve yarım saatde bir Muğla seferi yapan dolmuşlarla gidip gelebilirsiniz.


Akyaka'ya kara yolu ile gelecekseniz Muğla'yı geçtikten sonra Marmaris istikametine doğru giderken yaklaşık olarak 28’inci km de yolun sağındaki Akyaka sapağını geçirmeyiniz. (Yeni yapılan Akyaka girişi, eski girişin biraz daha aşağısında kalıyor).

Yine kara yolu ile bu sefer Antalya, Fethiye, Marmaris istikametinden Muğla'ya doğru geliyorsanız artık yolun sağında Akyaka girişi mevcut, giriş ana yolun altından geçiyor ve Akyaka ulaşıyorsunuz. Yollar ve girişler bu sene yapıldı. Hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Hava yolunu tercih ediyorsanız en yakın hava alanı Dalaman Havaalanı’dır. THY ve diğer havayollarınıntarifeli seferlerine göre Dalaman havaalanından HAVAŞ’a ait Marmaris giden servis otobüsleri ile Gökovadörtyol kavşağına ulaşabilirsiniz. Dörtyol’da bulunan Akyaka taksi durağıdan taksiler ile Akyaka'ya ulaşabilirsiniz.

Artık Akyaka taksi durağı Dalaman havaalanında hizmet vermektedir. Her uçak seferinde Akyaka taksidurağına ait taksilerini bulmak mümkündür.

Ayrıca Dalaman- Muğla otobüslerinden yararlanabilir ve Dörtyol kavşağında inebilirsiniz.

Eğer tercihiniz Bodrum havaalanı olursa, yine sorunsuz olarak Akyaka'ya ulaşmanız mümkündür. Tarifeli uçak seferlerine göre Muğla Büyükşehir Belediyesine ait Muttaş toplu taşımaya ait otobüsler ile Muğlaotogarına ulaşmanız mümkün.

Muğla otogarından yarım saat aralıklarla çalışan Muğla Büyükşehir Belediyesi Akyaka otobüsleri ileAkyaka'ya ulaşabilirsiniz

Eğer Antalya istikametinden otobüs ile geliyorsanız dörtyol denilen Gökova kavşağında inmeniz gerekmektedir. Akyaka taksi durağının araçları ile konaklayacağınız yere ulaşabilirsiniz

Akyaka'ya ulaşım imkânı çoktur ve kolaydır. Ancak Akyaka'ya geldikten sonra gördüğünüz o cennetten ayrılmak çok zordur.

Deneyin, yaşayın sizde hak vereceksiniz.